איך מתבצע ניתוח הקטנת חזה ע"י ד"ר דב קליין

ד"ר דב קליין, הלא הוא "הפלסטיקאי של הסלבריטאיות" ואחד הכירורגים הפלסטיים המובילים בארץ באופן כללי, מזוהה הכי הרבה עם הניתוח הפלסטי הפופולרי ביותר, הגדלת חזה, אבל גם הקטנות חזה רבות מתבצעות במרפאה שלו.

באופן כללי, אגב, מדובר בהליך כירורגי רווח למדי – בארה"ב, למשל, בוצעו במהלך שנת 2015 למעלה מ-100,000 הקטנות חזה וגם בישראל לא מעט נשים מבקשות ליהנות משדיים קטנים יותר מאלה הקיימים.

היתרונות הרפואיים של הקטנת חזה

אחת הסיבות העיקריות לביקוש הנרחב לניתוחי הקטנת חזה היא שהליך כירורגי זה טומן בחובו לא רק פוטנציאל לאסתטיקה משופרת (בעיקר בעיני הנשים שעוברות את הניתוח, כמובן) אלא גם כמה וכמה יתרונות רפואיים משמעותיים.

ראשית, חזה גדול הוא גם חזה כבד יותר ועל כן במקרים רבים הוא יוצר עומס של ממש על הגב, עומס אשר מוביל לכאבים באזור רגיש זה. העומס עלול גם ליצור בעיות יציבה לא פשוטות, ועוד תופעה המתרחשת לעתים תכופות כשהחזה גדול ביחס לממדי הגוף היא גירוי קבוע בנקודות החיכוך שבין השדיים לגוף וחריצים מכאיבים בכתפיים (עקב הלחץ הרב על החזייה).

קושי נוסף הנובע מחזה גדול וכבד הוא החשש של הנשים לקפוץ, לרוץ ובאופן כללי להתנועע בחופשיות, ועל כל אלה יש להוסיף כמובן את התחושה של האישה כי החזה שלה גדול מדי (ולפעמים בשל כך גם נפול) ועל כן הדימוי העצמי שלה נפגע.

הקטנת חזה – רק אצל רופא מיומן ומנוסה

הקטנת חזה אינה ניתוח מסובך במיוחד אולם גם כך מדובר בהליך כירורגי לכל דבר – ועל כן חשוב מאוד לעבור אותו אך ורק אצל מנתח פלסטי מיומן ומנוסה דוגמת ד"ר דב קליין, שכבר ביצע את הניתוח הזה פעמים רבות בעבר וצבר את הניסיון הדרוש כדי להבטיח את רמת הסיכון המינימלית ואת התוצאות המיטביות.

בנוסף הניסיון הנרחב של ד"ר דב קליין מקנה לו את היכולת ליצור אצל כל מטופלת ציפיות ריאליות. בהקשר זה כדאי לציין כי בכל ניתוח פלסטי עלול להתרחש מצב שבו מבחינה רפואית הניתוח עובר בהצלחה אולם המטופל/ת חווה אכזבה עקב פער בין הציפיות לבין התוצאות. בהתאם אחד מתפקידיו החשובים של המנתח הפלסטי הוא לוודא כי הציפיות הינן ריאליות בהתאם למבנה הגוף של המטופל/ת.

הקטנת חזה משולבת בהרמת חזה

בחלק מהמקרים ממליץ ד"ר דב קליין על שילוב שני הליכים כירורגיים – הקטנת חזה והרמת חזה.

הסיבה לכך היא שכאמור במקרים רבים חזה כבד הוא גם חזה שאיבד מזקיפות קומתו, ואמנם הקטנתו משפרת גם את הפרמטר הזה אבל אין בכך די. במקרים אלה מתעצמת חשיבות הבחירה ברופא מנוסה ומיומן שכן מטבע הדברים ההליך הכירורגי הכפול הינו מורכב יותר מ"רק" הקטנת חזה.

 

Posted in כללי.